دیجی ویت
الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ نیروی کمکی گوگل وارد میدان جنگ سئو میشود!
الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ نیروی کمکی گوگل وارد میدان جنگ سئو میشود!

اینترنت را یک کشور در نظر بگیرید. مردمان این کشور که همان کاربران مجازی باشند، تا مدت زیادی در صلح و آرامش زندگی میکردند. یکی از عادت های روزمره این مردم این بود که با جستجو در گوگل، اطلاعات ارزشمند و جذاب مورد نیاز خود را دریافت میکردند. در واقع همه چیز تحت کنترل گوگل بود تا اینکه...

این کشور مورد حمله یک نیروی بیگانه قرار گرفت!

این حمله از سوی سایت های اسپمی بود که فضای آرام و دلنشین وب را به یک خرابه تبدیل کردند. خرابه ای که طعم شیرین جستجو در گوگل را مثل قهوه تلخ کرده بود. در این زمانه با وارد شدن شما به سایت های اسپم، سیلی از پاپ آپ های آزار دهنده و محتوای کم و بی ارزش بر سرتان فرو میریخت.

اما گوگل هم دست روی دست نگذاشت و وارد میدان جنگ شد. موج اول نیروی های جنگنده گوگل همان پاندای گوگل بود. با اینکه الگوریتم پاندا با وضع قوانین جدید، عملاً ضربه سنگینی به سایت های خطاکار وارد کرد و نتایج جستجو را تا حد زیادی جا به جا کرد، ولی هنوز هم جای خالی یک نیروی کمکی احساس میشد. نیرویی که بتواند سایت های کم ارزش را به کلی از صحنۀ روزگار محو کند.

الگوریتم پنگوئن گوگل

ورود الگوریتم پنگوئن به میدان جنگ؛ موج دوم مبارزه با اسپم به کجا رسید؟

در گذشته تنها چیزی که باعث می‌شد سایت شما در نتایج بالای جستجوی گوگل ظاهر شود، تعداد لینک هایی بود که سایت های مختلف به شما می‌دادند. در واقع لینک سازی به یکی از مهم‌ترین معیارهای بهبود رتبه در سئو تبدیل شده بود. 

در قدم بعدی، یک سری تکنیک های لینک سازی به روش های خلاقانه، ولی غیرقانونی ساخته شدند تا بتوانند در مدت کمی، رتبه سایت‌ها را از فرش به عرش برسانند! استفاده از این روش ها بیشتر و بیشتر میشد ولی بالاخره کسی باید در این وضعیت نابسامان، به داد کاربران در فضای اینترنت می‌رسید.

الگوریتم پنگوئن، پاسخ گوگل به لینک سازی های اسپم در فضای اینترنت بود.

در واقع گوگل قصد داشت با این الگوریتم نه تنها با سایت های اسپم مبارزه کند، بلکه دیگر به هیچ سایتی هم اجازه آلوده کردن فضای اینترنت را ندهد.

از آن جایی که بیشترین جرم ها مربوط به تکنیک های سئو کلاه سیاه در محتوا و لینک سازی بود، گوگل هم تصمیم گرفت تمرکز خود را بر روی شناسایی این ترفندهای زیرکانه بگذارد. در ادامه به طور مفصل به شما توضیح میدهیم پنگوئن گوگل بر چه مواردی حساسیت بالایی دارد.  

چه تکنیک هایی خون پنگوئن های گوگل را به جوش می‌آورند؟

محتوای کم و بی ارزش (Thin Content): خیلی ساده به شما میگوییم، محتوایی کم ارزش است که نتواند جواب همه سوالات شما را بدهد. مثلاً اگر میخواهید درباره الگوریتم کبوتر بدانید و وارد صفحه ای میشوید که تنها چند خط درباره این الگوریتم به شما گفته، مطمئناً سوالات بیشتری برای شما به وجود می‌آید که پاسخ آن ها در این سایت وجود ندارد.

محتوای کپی (Duplicate Content): وقتی کلمه «کپی» را بشنوید، طبیعتاً اولین چیزی که به ذهنتان می‌آید، کپی پست کردن است. اما آیا این تنها نوع از محتوای Duplicate است؟

مطمئناً نه. به طور ساده محتوای کپی شده به 2 صورت انجام میگیرد:

  • وقتی محتوای کل یک صفحه از سایتی را کپی کنید
  • زمانی که تنها بخشی از محتوای آن صفحه را کپی کنید

چیزی که خیلی ها میدانند این است که گوگل با محتوای کپی برخورد میکند ولی موردی که خیلی ها از آن بی خبرند این است که جریمه گوگل بر اساس مقدار محتوای کپی سایت رابطه مستقیمی دارد. یعنی هر چه محتوای شما بیشتر از سایت های دیگر کپی شده باشد، جریمه سنگین تری در انتظار شماست.

حواستان باشد که یکسان بودن محتوا به این معنی نیست که محتوا حتماً باید متن باشد بلکه موارد دیگری هم در این مورد وجود دارد. مثلاً اگر شما یک سایت فروش پوشاک داشته باشید و بخواهید یک محصول (پیراهن) در آن قرار دهید. در صورتی که برای هر سایز و رنگ این پیراهن یک صفحه جداگانه اختصاص دهید، یعنی از محتوای کپی استفاده کرده اید.

بمباران کلمه کلیدی (Keyword Stuffing): فرض کنید در حال نوشتن مقاله‌ای درباره سئو هستید و همانطور که کلمات را یکی پس از دیگری وارد میکند،  سوالی در ذهن شما شکل می‌گیرد و آن اینکه باید چندبار از کلمه کلیدی هدفم در این مقاله استفاده کنم؟ اگر جواب شما به این سوال «هر چی بیشتر، بهتر!» باشد، یعنی اینکه خواسته اید با تکرار بیش از حد کلیدواژه های مهم، رتبه سایت خود را بهتر کنید. اما متاسفانه یا خوشبختانه گوگل دیگر یک موتور جستجو گر خاک گرفته نیست و بمباران کلمات کلیدی باعث میشود پنگوئن های گوگل دید خوبی به سایت شما کسب نکنند.

بهینه سازی افراطی تگ های عنوان: اصلاً کاربرد تگ ها در یک صفحه چیست؟ عنوان یا تگ ها شامل H1، H2، H3، H4، H5، H6 میشوند که گوگل با استفاده از آن ها متوجه ترتیب اهمیت عنوان های یک صفحه میشود. این ترتیب از H1( مهم ترین) شروع و به H3(کم اهمیت ترین) استفاده از این تگ ها از یک طرف برای کاربر هم بسیار ارزشمند هستند و به خوانایی بهتر متن کمک شایانی میکنند. اما به عکس زیر نگاه کنید:

در این عکس برای هر یک از تگ های عنوان یک کلمه کلیدی یکسان استفاده شده و این یعنی فاجعه! وقتی گوگل ببیند دارید از تگ های خود سو استفاده میکنید، کارت قرمز خودش را از جیب بیرون می‌آورد. پس یادتان باشد که عناوین خود را با کلمات کلیدی خفه نکنید و تا حد امکان از کلمات متنوع و هم‌خانواده استفاده کنید.

لینک سازی اسپم: یکی از مهم ترین مواردی که الگوریتم پنگوئن گوگل حسابی روی آن حساس است، لینک سازی های مخرب و اسپم است. از آن جایی که گوگل هر لینک به سایت شما را یک امتیاز مثبت در نظر میگیرد، طبیعی است که روش های غیرمجاز زیادی به وجود بیایند که میتوانند به طور غیرطبیعی لینک سازی کنند و گوگل را گول بزنند. این مورد اینقدر مهم است که در ادامه تکنیک های مختلف لینک سازی سیاه را به شما معرفی میکنیم.

شمشیرِ گوگل برای چه نوع از لینک سازی حسابی تیز است؟

مزرعه لینک (Link Farm): وقتی یک سایت مجموعه ای از وبلاگ های اینترنتی با موضوعات نزدیک به هم ایجاد کند و با استفاده از آنها سایت اصلی را تقویت کند، یعنی از مرزعه لینک استفاده کرده است. این مزرعه های بی هویت در واقع گروهی از وب‌سایت‌ها هستند که به‌طور مشترک به یکدیگر لینک می‌دهند و با پرداخت پول به یک وب‌سایت به‌طور مصنوعی و غیرطبیعی، لینک دریافت میکنند.

اصلاً چرا این کار را میکنند؟ فریب دادن موتورهای جستجو. چون از طریق این مزرعه ها، یک وب‌سایت در مدت زمان کوتاهی به عنوان یک سایت محبوب و با کیفیت شناخته شود و در نتیجه، در رتبه‌های بالای نتایج جستجو قرار بگیرد.

لینک سازی اسپم در فوتر و سایدبار: فوتر و سایدبار سایت به این دلیل که در هر صفحه از وبسایت وجود دارند، یکی از بخش هایی مهم سایت شما برای موتورهای جستجو محسوب می‌شوند. به بیان ساده تر، کلمات و لینک هایی که در این بخش قرار می‌دهید، خیلی سریع  تر نسبت به محتوای دیگر توسط گوگل ایندکس می‌شوند. اما آیا می‌توان از بخش فوتر سایت هم سو استفاده کرد؟

متاسفانه بله! قراردادن دادن لینک‌های نامرتبط و اسپم در بخش فوتر یا سایدبار سایت یکی دیگر از راه‌های ناجوانمردانه برای افزایش رتبه در موتورهای جستجو است. بنابراین سعی کنید لینک های موجود در فوتر و سایدبار را مرتبط با کسب و کار خود انتخاب کنید و هیچ لینک تکراری و اسپمی در آن قرار ندهید.

لینک سازی بیش از حد در بخش نظرات: بسیاری از سایت های اینترنتی از سیستم های مدیریت محتوای رایج مانند جوملا و وردپرس استفاده میکنند و در همه آنها فضایی برای قراردادن لینک هنگام ارسال دیدگاه وجود دارد. در نتیجه کامنت گذاری دستی و رباتی در این بخش با هدف کسب بک لینک یک تکنیک زیرکانه برای لینک دهی به سایت است.

همین روند به ظاهر ساده در گذشته تاثیر زیادی بر سئو سایت ها داشت چراکه این سایت های خاطی در مدت کوتاهی، لینک های زیادی از سایت های مختلف دریافت میکردند. به محض آنکه ارسال نظرات اسپم کارایی خود را نشان داد، همه گیر شد و پس از آنکه همه گیر شد مورد توجه گوگل و الگوریتم پنگوئن قرار گرفت.

خرید بک لینک: در این روش شما سایت هایی که ارزش و اعتبار بالایی دارند و از نظر موضوعی با سایت شما ارتباط دارند را شناسایی کرده و در ازای پرداخت پول، لینک سایت خود را در آن ها قرار میدهید. البته خرید بک لینک هم انواع مختلفی دارد که همانطور که در بخش قبلی گفتیم، بدترین نوع آن قرار دادن لینک در قسمت فوتر یا سایدبار سایت است. 

پس رپورتاژ آگهی تکلیف اش چیست؟

 در واقع شما با دادن رپورتاژ به سایت های دیگر تنها به گوگل میگویید که بیشتر به سایت شما توجه کند. رپورتاژ آگهی علاوه بر اینکه محصول و خدمات سایت شما را در معرض دید عموم سایت های پر بازدید قرار میدهد، میتواند به رتبه سایت شما هم کمک شایانی کند.

اما خواهش میکنم یادتان باشد که به هیچ وجه در انتشار رپورتاژ در سایت های مختلف زیاده روی نکنید چون با این کار رنگ کلاه سئو خود را از خاکستری به سیاه تبدیل میکنید.

از کجا بفهمید الگوریتم پنگوئن گوگل سایت شما را به آتش کشیده؟

مهم ترین نشانه ای که میتوانید از طریق آن مطمئن شوید پنگوئن سایت شما را جریمه کرده، این است که ببینید در کلمات کلیدی اصلی و پرجستجو سایت خود، تا چه حد دچار کاهش رتبه شدید. برای مثال ممکن است یکی از صفحات سایت شما در یک کلمه کلیدی از رتبۀ ۲ گوگل به رتبۀ ۳۶۴ سقوط کند. این اُفت جایگاه خیلی عادی نیست چراکه به طور ناگهانی و با اختلاف زیادی اتفاق افتاده است. 

 الگوریتم پنگوئن گوگل

البته این نکته را به یاد داشته باشید که پنگوئن گوگل الگوریتمی است که معمولاً سایت ها را بر اساس صفحه جریمه میکند. یعنی اگر در یک صفحه محتوای اسپم داشته باشید، پنگوئن جایگاه همان صفحه را کاهش میدهد به بقیه صفحات سایت شما کاری ندارد.

موارد تکمیلی زیر هم میتوانند به عنوان جریمه گوگل پنگوئن سایت شما را به آتش بکشند:

  • صفحه‌ای که شامل کلمه کلیدی به خصوص است، از ایندکس گوگل خارج شود (de-indexed) در حالیکه بقیه صفحات سایت در گوگل ایندکس شده باقی مانده. این یعنی گوگل متوجه لینک سازی غیرطبیعی شما در آن کلمه یا کلمات کلیدی شده.
  • ممکن است در بخش‌های “Search Queries” یا “Manual Actions” در گوگل وبمستر سایت خود، پیغامی با مضمون "لینک سازی غیر طبیعی" دریافت کنید. این یعنی سایت شما به طور دستی از طرف مهندسین گوگل جریمه شده و برای بازگشت رتبه، باید دوباره اعتماد گوگل را کسب کنید.

آتش بس با گوگل؛ لینک سازی طبیعی بهترین دوست شما

یکی از مهمترین فاکتورهای گوگل برای تعیین جایگاه سایت در نتایج جستجو، تعداد و کیفیت لینک های دریافت شده از سایر سایت های اینترنتی است. ولی وقتی همین فاکتور ارزشمند را آن قدر غیر طبیعی و بیش از حد تکرار کنید که پنگوئن ها از دست شما عصبانی شوند، دیگر راه بازگشت با پستی و بلندی زیادی همراه است.

در واقع بین Earn Link  و Get Link فاصله زیادی وجود دارد. اولی یعنی شما به صورت طبیعی لینک بگیرید. مثلا فردی مقاله شما را بخواند و در جاهای دیگر به آن لینک دهد. دومی یعنی اگر در طول یک هفته بر روی سایت های مختلف، بر روی یک کلمه کلیدی تمرکز کنید و تمام لینک های دریافتی سایت خود را با این کلمات پرجستجو هدف قرار دهید، یعنی گوگل را مجبور کرده اید که به سایت شما توجه کند.

اما باید بدانید که گوگل هیچ کاری را از روی اجبار و زور انجام نمیدهد و فقط به تجربه کاربر نگاه میکند. نکات زیر میتواند در امر لینک سازی زندگی شما و سایت تان را نجات دهد:

1 - تولید محتوا کنید. نه! تولیدِ ارزش کنید

یکی از مهم ترین اشتباهاتی که دامن گیر خیلی از مدیران سایت میشود، مربوط به باور قدیمی تولید محتواست. این باور به ما میگوید که به هر قیمتی که شده باید برای سایت محتوا تولید کنید. ولی این نکته مهم را نادیده نگیرید که اگر محتوای شما چیزی به مخاطب تان اضافه نکند و برای او ارزش افزوده ای نداشته باشد، از چشم الگوریتم های گوگل هم می‌افتید.

2 - خرید بک لینک مانند یک شمشیر دولبه است

الگوریتم پنگوئن وظیفه دارد سلامتِ لینک سازی سایت شما را بررسی کرده و در صورتیکه با استانداردهای گوگل در تضاد است، شما را جریمه کند. اگر سایت شما توسط گوگل جریمه شود مسیر بسیار دشواری برای بازگشت آن به نتایج جستجو خواهیم داشت. در نتیجه خرید بک لینک بسیار حساس و بعضا خطرناک است.

پس میتوانیم اینطور بگوییم که اگر دوست دارید درباره الگوریتم پنگوئن گوگل و روش های جریمه کردن آن بیشتر بدانید، بدون برنامه بک لینک بخرید! اینطوری برای خارج شدن از جریمه باید ساعت ها زمان بگذارید تا مقاله های مختلفی با عنوان «چطور از جریمه پنگوئن گوگل خارج شویم» را بخوانید.

3 - رپورتاژ آگهی در ظاهر ساده ولی در باطن پیچیده است

خرید رپورتاژ آگهی، ایمن ترین راه برای افزایش اعتبار سایت و کسب بک لینک است. این تکنیکِ به ظاهر ساده، پیچیدگی های بسیاری در زمان اجرا خواهد داشت. بسیار پیش آمده که با هزینه های بالا و خرید رپورتاژ آگهی از سایت های معتبر باز هم نتیجه لازم را کسب نکرده ایم.

برای کسبِ بهترین نتیجه از رپورتاژ آگهی، باید یک بررسی دقیق از سایت های ارائه دهنده، کلمات هدف و صفحات هدف خود داشته باشیم و طی برنامه ریزی زمانی مشخصی اهداف خود را پیاده سازی کنیم.

4 - از شبکه های اجتماعی بک لینک رایگان ولی طبیعی بگیرید

برای موفقیت در سئو، باید از هر ابزاری که در دسترس دارید به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. مثلاً میدانید که حضور در شبکه های اجتماعی و فعالیت مستمر در آنها میتواند بر سئو سایت تاثیر داشته باشد. ولی واقعاً چقدر در این امر موفق بوده ایم؟ چرا فعالیت های ما آنطور که انتظار داریم نتیجه بخش نیستند؟

میتوان با صرف زمان کم در شبکه های اجتماعی، از ارزش و تاثیر آنها برای لینک سازی استفاده نمود. ولی هر شبکه اجتماعی یا هر نوع فعالیتی لزوما بر سئو تاثیرگذار نیست. بلکه شما باید بر اساس حوزۀ کاری خود یک یا چند شبکه اجتماعی را انتخاب کنید و با یک تقویم محتوایی برنامه ریزی شده، در آن شبکه اجتماعی به انتشار محتوا بپردازید.

از طرفی بهتر است به جای اینکه در همه شبکه های اجتماعی، محتوای یکسانی قرار دهید، برای هر کدام یک محتوای مخصوص به آن پلتفرم را انتشار دهید. به عنوان مثال میتوانید مقاله ای که در سایت خود نوشته اید را به ویدئو یا عکس تبدیل کنید و در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. به شرطی که برای شبکه های اجتماعی خود یک برنامه ریزی حساب شده و منظم داشته باشید، میتوانید خیلی ساده و ارزان لینک سازی کنید.

Disavow کردن لینک ها، یک راه نجات برای رهایی از جریمه الگوریتم پنگوئن

اگر سایت شما توسط پنگون جریمه شده، لازم نیست که مدت ها صبر کنید تا گوگل خودش متوجه شود که دیگر درستان را پس داده اید. برای اینکه بتوانید رتبه خود را دوباره به حالت اولیه بازگردانید، میتوانید به صورت دستی لینک ها را Disavow یا بی اثر کنید. این روش به طور ساده مثل این است که به گوگل بگویید لینک هایی که توسط سایت های مختلف به شما داده شده است را نادیده بگیرد و در رتبه بندی لحاظ نکند.

با این روش میتوانید بسیاری از لینک های بی کیفیت و مخربی که به سایت شما صدمه میزنند را بی اثر کنید. البته این را هم بدانید که بی اثر کردن لینک های مخرب تنها مختص رهایی از جریمه پنگوئن گوگل نیست؛ یعنی اگر فکر میکنید لینک های اسپم به سایت شما زیاد است و هیچ جریمه ای هم در کار نیست، با این ابزار میتوانید مطمئن شوید لینک های بی کیفیت ورودی سایت شما، توسط گوگل شناسایی نمیشوند.   

برای آشنایی با نحوه کار کردن با این ابزار میتوانید به ابزار گوگل سرچ کنسول مراجعه کنید.

Disavow

«حرف آخر» : حتی فکر جنگ با الگوریتم های گوگل را هم نکنید!

دانش سئو هر روز در حال تغییر است. الگوریتم های گوگل به صورت مستمر به روزرسانی میشوند و با تحلیل رفتار کاربر در لحظه، رتبه بندی نتایج را تغییر میدهند. ولی خیلی ها هنوز هم به همان تکنیک های کلاه سیاه قدیمی پایبند هستند.

این را بدانید که در سئو، کارهایی که دو سال و یا حتی 6 ماه پیش تاثیرگذار و ارزشمند بوده اند ممکن است امروز دیگر دردی از سایت شما دوا نکنند. یکی از کارهایی که ممکن بود قبلاً در جایگاه سایت شما تاثیر ویژه بگذارد، استفاده از لینک سازی و تولید محتوای اسپم بود.

حالا دیگر به لطف الگوریتم های پاندا و به خصوص پنگوئن، به هیچ شکلی نمیتوانید گوگل را گول بزنید. حتی اگر در این راه موفق هم شوید، گوگل دور یا زود متوجه خطاکاری شما میشود و تا مدت ها شما را در بلک لیست خود قرار میدهد.

پس مهم ترین درسی که باید از پنگوئن جنگجوی ما بگیرید این است که فکر تکنیک های زود بازده سئو یا مصنوعی را نکنید. چرا؟ برای اینکه گوگل همیشه سعی میکند با به روز نگه داشتن الگوریتم های خود، سایت های بی کیفیت را از صحنه روزگار محو کند و صلح و آرامشی ابدی را برای کاربران اینترنتی فراهم کند. حالا انتخاب با شماست،

 دوست دارید به کتاب های تاریخ بپیوندید یا پا به پای گوگل برای کاربر ارزش بیافرینید؟

توجه داشته باشید که نظر شما پس از تایید مدیر در سایت نمایش داده خواهد شد.
پژمان
2 سال پیش
من برای وب سایتم در مرحله اول برای سئو اصولی هدف گزاری کرده بودم در واقع میخواستم به سفید ترین حالت ممکن عمل کنم ولی توی زمان کوتاهی متوجه شدم که نوی بازار ایران نمیشه این کار رو کرد و حتما باید الگوریتم های گوگل رو دور زد که خیلی میتونه خطرناک باشه ولی چاره ی دیگه ای هم نیست یا حداقل من نمیدونم!
تارا
2 سال پیش
لینک سازی طبیعی دقیقا یعنی چی؟ لینک طبیعی لینکی هست که یه وب سایت خودش واقا بخواد وبسایت دیگه ای رو معرفی کنه که دیگه واژه ساختن بی معنا میشه درست میگم؟ یا منظور شما از لینک طبیعی چیز دیگه ای هست؟
غزال
2 سال پیش
اگه یکی از صفحات وب سایت که مثلا سئو کلاه سیاه داشته جریمه بشه و از ایندکس هم حذف بشه دیگه توی صفحات دیگه هم قابل دسترسی نیست؟ یا فقط در حالت سرچ کردن همون کلمه کلیدی حذف میشه؟
محیار
2 سال پیش
یعنی الگوریتم پنگوئن باعث پنالتی شدن نمیشه اگه ما سری بک لینک های بد رو حظف کنیم؟ اگه اینجوری باشه که خیلی خوبه میشه این کار رو کرد و اگر هم که گوگل اخرش فهمید در نهایت تاثیرش رو حذف کرد
فرانه
2 سال پیش
الگوریتم پنگوئن فوق العادست!یه الگوریتم جامع که همه ی سایتای اسپمو در عرض مدت کوتاهی میترکونه!کارش واقعا درسته. من که واقعا خوشحالم از وجود چنین الگوریتمایی. بلا خره یکی باید حساب این متقلبای کلاه سیاه و برسه یا نه!؟؟
فرامرز
2 سال پیش
حرف آخرتون و باید طلا گرفت!حتی فکر جنگ با الگوریتم های گوگل را هم نکنید! من نمونه آدمی هستم که سر جنگ با الگوریتم های گوگل داشتم و فک میکردم باهوش تر از اونیم که الگوریتمای گوگل بتونن منو شناسایی کنن ولی زودتر از اونی که فکرشو می کردم پنالتی شدم!گوگل واقعا یه مغز متفکره!
فیروزه
2 سال پیش
من یه سایت تو حوزه ی کسب و کار داشتم و برای اینکه رتبه شو بیارم بالاتر یه سئوکار استخدام کردم. همه چیز خوب پیش رفت تا وقتی که به پیشنهاد سئو کارم تصمیم گرفتیم بک لینک بگیریم اما چون متاسفانه سئوکارم طرز درست کار با بک لینک و نمیدوست پنالتی شدم و نمیدونید چه ضربه ای به کسب و کارم وارد شد!فقط میتونم بگم سئو رو باید خیلی جدی گرفت!
دختر صحرا
2 سال پیش
من مدت ها پیش برای سایتم یه سئوکار استخدام کردم و کلی بابت رتبه سایت هزینه کردیم.در آخر برای اینکه صرفا چندتا رتبه تو صفحه ای که بودیم بیایم بالاتر به پیشنهاد سئوکارم اقدام به خرید بک لینک کردیم اما چون این سئوکار محترم نمیدونست هر بک لینکی قرارنیست سایت شما رو ارتقا بده متاسفانه با رفتار غیر حرفه ای و البته ناآگاهانه باعث شد پنالتی شم!سایتی که من اون همه براش زحمت کشیده بودم...
فربد
2 سال پیش
این الگوریتما همشون به یه کلمه حساسیت دارن! اونم اسپمه!! یعنی لینک اسپم و یا محتوای اسپم یا هر چیز اسپم دیگه. اگر میخواین از شر این الگوریتما خلاص شین کافیه واژه ی اسپمو از کارتون حذف کنین و سعی نکنین سر گوگل و کلاه بزارین چون گوگل خیلی زرنگ تر از چیزیه که فکر میکنین!
minoo
2 سال پیش
نیروهای کمکی گوگل همیشه به موقع دست به کار میشن!
سحر
2 سال پیش
چقدر خوب توضیح دادین واقعا ازتون ممنونم
آرزو
2 سال پیش
این پنگوئن شیطون چه کارا که نمی کنه!!
مریم
2 سال پیش
اگه بجای کلمات کلیدی از هم خانوادهاشون استفاده کنیم گوگل میفهمه داریم رو چه کلمه ای سئو میکنیم؟
محمد نوریان
2 سال پیش
یعنی چی کاهش رتبه کلمه کلیدی؟ مگه کل سایت و رتبه نمیده گوگل؟
کتابی
2 سال پیش
هر کاری میکنم رتبم تغییر چشم گیری نمیکنه میشه راهنماییم کنین همهی الگوریتن ها رو سعی کردم در نظر بکیرم ولی هیچی!
باران
2 سال پیش
یه سری چیزا انگار تو همه ی الگوریتم ها یکیه نه؟
fahimeh
2 سال پیش
گوگل هیچ راهی رو برای دور زدن باز نمیزاره.اگرم چیزی تحت عنوان سئو کلاه خاکستری وجود داره، گوگل خودش این راه و باز گذاشته وگرنه میتونست جلوی اون هارو هم بگیره.دست متقلب بلاخره یه روزی رو میشه!
مرتضی
2 سال پیش
گوگل واقعا یه ابر هوشمنده!میدونه کجا و کی و چطوری مچ متقلب و بگیره
بابک
2 سال پیش
من هر چی راجع به سئو میدونستم و رعایت کردم ولی بازم رتبم تو گوگل اونقدری تغییر نکرده لطفا راهنماییم کنین
علی هاشمیان
2 سال پیش
حالا چرا الگوریتم پنگوئن!!!
حدیث
2 سال پیش
پس این همه سایت بی محتوا و اسپم ایرانی که تو صفحه اول سرچ گوگل هست از کجا میاد؟؟؟!!!!!
فرید حاجی بابایی
2 سال پیش
خسته نباشید.واقعا عالی بود.
الهام
2 سال پیش
راهی برای دور زدن الگوریتم پنگوئن وجود داره؟
بهرام فرهادی
2 سال پیش
مرسی از مطالب خوبتون. گوگل واقعا باهوشه!من سعی کردم با لینک سازی اسپم جایگاهمو بیارم بالا ولی متاسفانه سقوط کردم!
رضا
3 سال پیش
مقاله کاملی بود . ممنون . پیشنهاد میکنم یک مقاله هم در مورد پنالتی شدن سایت بنویسید .