دیجی ویت
تکنیکهای سئو و بهینه سازی
بلاگ دیجی ویت : دسته بندی

تکنیکهای سئو و بهینه سازی

سئو یک مبحث چندوجهی و پیچیده است. برای اینکه بتوانید از تکنیک های سئو برای پیشرفت کسب‌وکارتان استفاده کنید، باید همه‌ی زیروبم آن را بشناسید. در بخش مقالات سئو، جدیدترین مطالب مربوط به بهینه‌سازی وب‌سایت و تکنیک های سئو را بخوانید. از آن جایی که موتورهای جست‌وجو دائم در حال به‌روز شدن هستند، بهتر است از آن‌ها جا نمانید و اطلاعاتتان همیشه به‌روز باشد.

رقص گوگل یا google dance چیست؟
مبتدی

رقص گوگل: پرش‌های غیرقابل توجیه در نتایج جست‌وجو

اگر دیدید صفحه‌ای در نتایج جست‌وجو نوسان دارد، اصلا نگرخید! گوگل دارد شما را می‌رقصاند! همه چیز را درباره رقص گوگل بخوانید.
سئو چیست؟
مبتدی

سئو چیست؟ سئو چطور کسب و کار شما را متحول میکند ؟

سایت بدون سئو (SEO) مانند یک دوچرخۀ بدون چرخ است. دوچرخه حتی اگر خیلی پیشرفته، زیبا و منحصربفرد هم باشد، تا زمانی که چرخ نداشته باشد نمی‌تواند حرکت کند و شما را به جایی برساند. سایت نیز همینطور است، تا زمانی که سایت شما سئو نشده باشد، نمی‌توانید انتظار جذب مخاطب و مشتریان بالقوه را داشته باشید.
الگوریتم رنک برین گوگل چیست
مبتدی

الگوریتم رنک برین ؛ گوگل چطور از یک موتور جستجو به رباتی هوشمند تبدیل شد؟ (راهنمای عملی + آپدیت سال 2019)

گوگل در سال 2018 اعلام کرد الگوریتم رنک برین یکی از 3 معیار تاثیرگذار برای تعیین جایگاه سایت به حساب می‌آید. با گذشت حدود چهار سال از تولد رنک برین (اکتبر سال 2015)، گمانه زنی و بحث و جدال هنوز هم دست از سر این الگوریتم شگفتی ساز بر نمیدارد.
الگوریتم پنگوئن گوگل
مبتدی

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ نیروی کمکی گوگل وارد میدان جنگ سئو میشود!

اینترنت را یک کشور در نظر بگیرید. مردمان این کشور که همان کاربران مجازی باشند، تا مدت زیادی در صلح و آرامش زندگی میکردند. یکی از عادت های روزمره این مردم این بود که با جستجو در گوگل، اطلاعات ارزشمند و جذاب مورد نیاز خود را دریافت میکردند. در واقع همه چیز تحت کنترل گوگل بود تا اینکه...
سئو منفی (Negative SEO) چیست؟
مبتدی

سئو منفی (Negative SEO) چیست و چگونه از شر آن در امان بمانید؟

سئو منفی بیشتر در بخش سئوی خارجی اتفاق می‌افتد و به روش‌ها و تکنیک‌های غیرقانونی گفته می‌شود که باعث پایین آوردن جایگاه رقیب می‌شود. البته در موارد محدودی به دستکاری کردن محتوای سایت و سئو داخلی هم منجر می‌شود. سئو منفی انواع و اقسام مختلفی دارد و به روش‌های مختلفی انجام می‌شود
اثر سندباکس گوگل چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟
مبتدی

اثر سندباکس گوگل چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

موتورهای جست‌وجوی گوگل به تازه‌واردها به راحتی اعتماد نمی‌کنند. گوگل تازه‌کارها را وارد قرنطینه‌ای به نام سندباکس می‌کند. اما جای نگرانی نیست، کافی است ثابت کنید بچه‌ی خوبی هستید!
متا تگ‌ چیست و کدام متا تگ‌ ها به کار وبسایت شما می‌آیند؟
مبتدی

متا تگ‌ چیست و کدام متا تگ‌ ها به کار وبسایت شما می‌آیند؟ شمشیر دولبه‌ی متا تگ

استفاده درست از متا تگ ها یکی از کارهایی است که برای بهینه‌سازی وبسایت باید انجام دهید. اما مراقب باشید از هول حلیم داخل دیگ نیفتید!
الگوریتم کبوتر گوگل چیست ؟
مبتدی

الگوریتم کبوتر گوگل چیست ؟

الگوریتم کبوتر گوگل در سال 2014 به منظور بهبود جستجوی محلی و نمایش نتایج بهتر به کاربرانی که نام مکان یا بیزینسی خاص را جستجو می‌کردند ارائه شد.
الگوریتم پاندا گوگل چیست ؟
مبتدی

الگوریتم پاندا گوگل چیست و چطور یک ویرانه را به بهشت تبدیل کرد؟ + آپدیت 2019

گوگل فریادهای کاربران را میشنود و الگوریتمی که به نام پاندا شناخته میشود را به دنیای جستجوی آنلاین معرفی میکند. با اعلام این الگوریتم جنگی بین سایت های اسپم و کلاه سیاه و گوگل به راه می‌افتد.
سئو خارجی (Off-page SEO) چیست؟
مبتدی

سئو خارجی (Off-page SEO) چیست؟

سئوی خارجی مجموعه کارهایی است که شما خارج از وبسایت خودتان (بدون دخالت مستقیم در محتوای آن) انجام می‌دهد تا رتبه خودتان را در بین نتایج ارگانیک گوگل بالاتر ببرید. مهم‌ترین چیزی که می‌تواند در یادگیری اصول سئوی خارجی به شما کمک کند این است که یادتان بماند که سئوی خارجی تقریبا برعکس سئوی داخلی است
معرفی انواع ریدایرکت‌ها و تاثیر آن‌ها بر سئو
متوسط

ریدایرکت چیست ؟ معرفی انواع ریدایرکت‌ها و تاثیر آن‌ها بر سئو

اگر می‌خواهید ته همه چیز را درباره ریدایرکت در بیاورید و با انواع ریدایرکت و تاثیر هرکدام بر سئو آشنا شوید، این مقاله را بخوانید.
سئوی داخلی (On-page SEO) چیست ؟
مبتدی

سئو داخلی (On-page SEO) چیست و چگونه کار میکند ؟ معرفی تکنیک‌هایی عملی برای استفاده از سئو داخلی

اگر به دنبال توضیح مناسبی از سئوی داخلی (همان On-page SEO) و نیز تکنیک‌هایی عملی برای استفاده از سئو داخلی در وبسایت هستید، مقاله خوبی را انتخاب کرده‌اید!
سئوی کلاه سیاه
مبتدی

سئو کلاه سیاه چیست و چگونه وبسایت شما را نابود می کند؟

در یک کلام، کلاه ‘گذاشتن سر گوگل. سئوی کلاه سیاه یعنی که شما سایت خود را بهینه می‌کنید و آنرا در نتایج جستجو بالا می‌آورید، اما با روش‌های شیطانی و فریبکارانه. در روش کلاه سیاه شما را گول می‌زنید. و البته در مقابل هم گوگل بدجوری تنبیه‌تان می‌کند و سایت شما را از تمام نتایج جستجوی خود حذف می‌کند.
الگوریتم فرد گوگل
مبتدی

الگوریتم فِرِد (Fred) گوگل چیست؟ چطور میتواند سایت شما را به خاک سیاه بنشاند!

در این مقاله قصد داریم از تولد تا بزرگ شدن این الگوریتم ناشناخته را مو به مو برایتان تعریف کنیم. سپس با موشکافی سایت هایی که تحت تاثیر این الگوریتم قرار گرفتند به شما میگوییم چه سایت هایی بیشتر مورد توجه الگوریتم Fred گوگل بودند. در نهایت با استفاده از داده های جمع آوری شده از سایت هایی که توسط فرد جریمه شده اند، خط قرمز های الگوریتم فرد را برایتان روشن کنیم.
سئو کلاه سفید
مبتدی

سئو کلاه سفید چیست؟ یک پیروزی شرافتمندانه برای وبسایت شما

سئو داستان یک رقابت و مسابقه است. گوگل برگزارکنندۀ مسابقه است و شرکت کنندگان آن تمام وبسایت‌های جهان هستند. این مسابقۀ جهانی هم مانند تمام مسابقه‌های دیگر جهان قوانینی دارد که این قوانین توسط مجری مسابقه (گوگل) مشخص می‌شود. بردن در این مسابقه به معنای به دست آوردن جایگاه اول در نتایج جستجو است.