دیجی ویت
برنامه نویسی
بلاگ دیجی ویت : دسته بندی

برنامه نویسی

مقالات تحلیلی و آموزشی مرتبط با برنامه نویسی

متا تگ‌ چیست و کدام متا تگ‌ ها به کار وبسایت شما می‌آیند؟
مبتدی

متا تگ‌ چیست و کدام متا تگ‌ ها به کار وبسایت شما می‌آیند؟ شمشیر دولبه‌ی متا تگ

استفاده درست از متا تگ ها یکی از کارهایی است که برای بهینه‌سازی وبسایت باید انجام دهید. اما مراقب باشید از هول حلیم داخل دیگ نیفتید!
java چیست؟
مبتدی

Java چیست ؟

برخی افراد گاهی جاوا را با جاوا اسکریپت اشتباه می‌گیرند و حتی دیده شده که این دو (یعنی جاوا و جاوا اسکریپت) را یکسان می‌دانند. خب این تصور کاملاً اشتباه است. در مقاله امروز تفاوت بین جاوا و جاوا اسکریپ را بیان خواهیم کرد و با جاوا و تاریخچۀ آن به طور مختصر آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.
Html چیست؟
مبتدی

Html چیست؟

اگر از علاقمندان به یادگیری طراحی سایت باشید زبان HTML جزو اولین چیزهایی هست که باید به سراغش بروید.
CSS چیست ؟
مبتدی

CSS چیست ؟

CSS به معنی الگوهای آبشاری یا استایل آبشاری صفحات است. در نگاه اول شاید عنوان "الگوهای آبشاری" برایتان عبارتی گنگ و نامفهوم باشد؛ ولی خیالتان راحت، چیز سختی در انتظارتان نیست.
جاوا اسکریپت چیست؟
مبتدی

جاوا اسکریپت چیست؟

اولویت اول زبان جاوا اسکریپت، کاربرپسند کردن صفحات وب است. جاوا اسکریپت صفحات وب را پویاتر از قبل کرده و به آن‌ها رنگ و روی دیگری بخشیده است. در این مقاله میخواهیم بیشتر وارد بحث جاوا اسکریپت شویم و سیر تا پیاز آن را بررسی کنیم
اکما اسکریپت چیست؟
مبتدی

اکما اسکریپت دقیقاً چیست؟ | چه تفاوتی با جاوا اسکریپت دارد؟ | به چه دردی می‌خورد؟

پیشنهاد می‌کنم هر تعریفی را که در ذهنتان است فعلاً دور بریزید تا باهم تعریف درست ECMAScript را یاد بگیریم، رابطه آن با جاوا اسکریپت را بگوییم و ببینیم که مرورگرهای وب این وسط چه کاره‌اند؟